Można śmiało powiedzieć, że ta światowa motoryzacja opiera się głównie na sporych pojazdach typu kombi, czyli na samochodach rodzinnych, które sprzedaje się niemal bezproblemowo. Rzecz jasna cena tych aut zależy od ich stanu i rocznika, ale jeśli da się je odratować w miejscach takich jak warsztaty samochodowe, to zazwyczaj ponownie trafiają na rynek. Wiele znaczy też i to, że takie kombi z silnikiem zamontowanym wzdłużnie, którym to zazwyczaj jest diesel, jest też pewnego rodzaju motoryzacyjną legendą. Mowa tu dokładnie o tych silnikach wysokoprężnych, które przejeżdżają bez drogiego remontu pół miliona kilometrów lub więcej. Pojazdy z tymi dieslami nadal są cenionymi, ale nie tylko ze względu na jednostkę napędową.

"Opinie krążące po społeczeństwie"

Pewne motoryzacyjne mity rzecz jasna dotyczą wyższej awaryjności samochodów produkcji Włoskiej lub Francuskiej. Dlatego wartość tych pojazdów szybciej spada od modelu takiego jak BMW Serii 5 w nadwoziu typu kombi z tego samego rocznika. Paradoks może też tkwić w tym, że to popularne kombi uznawane powszechnie za niezniszczalne częściej odwiedzało warsztaty lakiernicze i warsztaty blacharskie, właśnie ze względu na popularność, która jest zasłużoną, ale z poszczególnymi egzemplarzami może być różnie. Dlatego wielu kupujących auta popularne w naszym kraju nosi ze sobą detektory grubości powłoki lakierniczej, po to by nie wydać zbyt wiele na egzemplarz naprawiany.

Rzecz jasna popularne auta typu kombi to także kolejne generacje, które mogą już nie mieć popularności poprzednika powiązanej z niezawodnym czterocylindrowym dieslem, ale tymi generacjami też interesuje się autoskup, choć nie zawsze dany właściciel chce sprzedawać swój pojazd za niższą sumę, bo woli go sobie zachować ze względu na wiele przyczyn. Jednak jeśli dane popularne spore kombi ma przeszłość wypadkową i zaczyna już sprawiać problemy, to skup samochodów jest wtedy opcją atrakcyjną, bo tego typu firmy kupią każdy samochód, choć cena zawsze zależy od modelu, rocznika i jego stanu. Mowa tu o stanie technicznym i o stanie wizualnym.

3 września, 2020
Odkupieauto-skup-aut

AUTOFORUM – skup aut w Szczecinie

Auto Forum z siedzibą w Szczecinie to firma działająca na polskim i niemieckim rynku motoryzacyjnym od wielu lat. Ofertę kieruje do klientów z województwa zachodniopomorskiego zainteresowanych […]
26 sierpnia, 2020
Odkupieauto-skup-aut

Odkupieauto – skup aut używanych i uszkodzonych

Odkupieauto.pl to firma zajmująca się skupem pojazdów mechanicznych każdej marki i rodzaju. Jeśli chcesz sprzedać swój samochód, motocykl, lub inny pojazd po dobrej cenie, szybko i za gotówkę – zadzwoń. […]