Fitness jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi współczesnych gospodarek. Powstające jak grzyby po deszczu kolejne studia, zachęcają ludzi do skorzystania z ich usług. Szeroki wachlarz cenowy sprawia, że dołączyć mogą zarówno bardziej zamożni, jak i ci mniej. Jednakże jak logicznie można to wszystko zrozumieć?

Udając się na trening

W pogoni za sylwetką szukamy miejsca, gdzie moglibyśmy ją wykuć. Miejscem, które jako pierwsze przychodzi na myśl to siłownia. Wyposażona w najróżniejszy sprzęt pozwoli nam, aby wykonać nasz plan w 100%. Kierując się wyborem, nie powinniśmy patrzeć jedynie na cenę. Wybrany przez nas klub fitness powinien być w miarę niedaleko od miejsca, gdzie mieszkamy. Nie zapominajmy także o akcesoriach, które znajdziemy w danym miejscu. Powinniśmy wybierać indywidualnie, ponieważ na miejscu może okazać się, że będzie brakować potrzebnego nam sprzętu. W związku z tym trening będzie niekompletny, a co za tym idzie - niedoskonały.

Pomocną rzeczą, zwłaszcza jeśli jesteśmy początkujący, będzie wsparcie, które zapewni nam trener personalny. Nie znając poprawnej techniki, a czasem nie mając motywacji, będzie to nasz mentor, który zagłębi nas w wiedzę, pozwalającą na właściwy trening. Jest to przeważnie usługa płatna, lecz tego warta. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę koszty ewentualnego leczenia kontuzji, bądź straconego czasu przez nieefektywny trening.

Wymarzona sylwetka od kuchni

Siłownia to tylko fragment tego, co składa się na efektywność ćwiczeń. Nasze mięśnie budują się właśnie w kuchni. Zarówno zaczynając odchudzanie, jak i chcąc przytyć, będzie nam potrzebna dieta. Powinniśmy znać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, podaż makro- i mikroelementów. Po raz kolejny przyda się nam tutaj trener personalny, który wszelkie niedobory pomoże nam uzupełnić przez suplementy. Pod tą tajemniczą nazwą dla osób niezaznajomionych z branżą fitness, kryje się np.:

  • białko, uzupełniające braki aminokwasów, tak niezbędnych w budowie masy mięśniowej;
  • gainery, zwiększające podaż kaloryczną
  • kreatyna, która zwiększa syntezę białek
  • itp.

Należy wspomnieć, że suplementacja jest w pełni bezpieczna i wolna od nielegalnych wspomagaczy. Jednakże powinna być ona stosowana rozsądnie, pod okiem osoby, która się na tym zna. Ponadto żadna zdrowa dieta nie może być zastąpiona przez suplementy, a mogą one jedynie być pomocą w jej działaniu.

***
29 września, 2022

Time For Fit – trening EMS Lublin

Ostatnie lata dobitnie pokazały, że zdrowie jest bardzo ważną wartością w życiu człowieka. Aby prawidłowo o nie zadbać, organizm potrzebuje ruchu, by wzmocnić swoją odporność. Trening […]
5 października, 2020
Strefaaktywnych - blog o fitnessie

Strefaaktywnych – portal o fitnessie

Jeśli jesteś osobą aktywną, pełną wigoru lub interesującą się dietetyką – witryna strefaaktywnych.pl została stworzona dla Ciebie. Jest to portal fitnessowy dedykowany fanom sportu i dietetyki, […]
26 sierpnia, 2020
BodyTec20-trening-EMS

BodyTec20 – treningi EMS dla każdego

Coraz więcej ludzi zaczyna dbać o swoją sylwetkę i zdrowie. Szybki tryb życia sprawia, że nie każdy ma czas na regularne treningi. Rozwiązaniem są ćwiczenia ems. […]