Most Wanted – kursy, szkolenia, konferencje
25 sierpnia, 2022
Time For Fit – trening EMS Lublin
29 września, 2022

Polskie Konsorcjum Granitu to producent wyrobów z kamienia naturalnego. Firma oprócz samej działalności związanej z wytwarzaniem produktów z kamienia, zajmuje się też edukacją i propagowaniem najnowszych osiągnięć branżowych. Jako lider w tej dziedzinie organizuje webinaria, publikuje e-booki oraz filmy. Ich celem jest pokazywanie przedsiębiorcom w jaki sposób można wykorzystać dostępne na rynku rozwiązania, by móc z sukcesem rozwijać swoje firmy i poszerzać ich ofertę.

Polskie Konsorcjum Granitu to producent kostki granitowej. Ten trwały i praktyczny materiał budowlany sprawdzi się w budowaniu chodników, alejek, podjazdów. Kostka znakomicie znosi wysokie i niskie temperatury. Jej właściwości fizyczne nie zmieniają się wraz z upływem lat. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, kształtach i rozmiarach. Granit to materiał, który znajduje swoje zastosowanie także wewnątrz budynków. Płytki granitowe mogą służyć jako praktyczny, wodoodporny element wystroju kuchni i łazienki. Ich klasyczny wygląd nada eleganckiego charakteru także innym pomieszczeniom. Może służyć jako materiał do produkcji podłóg i blatów. Płytki występują w kilku rodzajach: marmur, sootile i trawertyn. Natura, która je stworzyła zadbała, by każda z nich miała niepowtarzalny wzór. Granit to też to doskonały materiał na parapety granitowe. Są one łatwe w pielęgnacji, występują w wielu kolorach i wzorach, nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Granit jest znakomitym materiałem do produkcji schodów wewnętrznych i zewnętrznych. Inwestycja w ten materiał sprawi, że ten element architektoniczny pozostanie w świetnej formie przez dziesięciolecia. Schody granitowe wyglądają bardzo luksusowo i stylowo. Są łatwe w pielęgnacji. Mogą pomóc w zwiększeniu wartość nieruchomości. Występują w wersji matowej oraz polerowanej. Granitu można użyć go także do ozdobienia pionów schodowych na klatkach schodowych.

Wytrzymałość i walory estetyczne  granitu czynią z tej skały materiał do produkcji krawężników. Krawężniki granitowe są powszechnie stosowane zarówno w inwestycjach komercyjnych, jak i prywatnych. Można używać go również wewnątrz budynku. Montowany na obwodzie podłogi stanowi jej zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Krawężniki zewnętrzne występują w różnych wysokościach i szerokościach oraz w  grubościach od 4 do 10 cali. Służą do odseparowania wody i gleby od fundamentu budynku.

Kamień granitowy znakomicie sprawdza się jako okładzina ścian zewnętrznych. Jego montaż jest wyjątkowo prosty. Użycie go gwarantuje bezpieczeństwo, jest to bowiem produkt całkowicie naturalny, który nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Łatwo wyczyścić go myjką ciśnieniową. Zapewni budynkowi elegancki wygląd przez długie lata. Granit może służyć również jako kamień murowy oraz kamień ogrodowy. W pierwszym przypadku używany jest jako element wzmacniający słupków, ogrodzeń, cokołów. Używany jest też do wykonywania cieszących oko barierek, altanek czy ogrodowych grillów. Granit w formie kamieni służy dekoracji ogrodu. Występuje wielu kształtach, barwach i fakturach.

Spieki kwarcowe powstają w wyniku przetworzenia kamienia w wysokiej temperaturze, by móc odlać z niego dowolny kształt. Spieki używane są do celów przemysłowych i handlowych, są bowiem wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury.